Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
tjako

Kolejny problem z ASB

2008-11-07, 17:34

Expl 5.0 - 215 KM , 1997 r. 215 tys przebiegu, olej jest ok.

Nie wiem co sie dzieje. Wrzucam bieg, skrzynia załącza a za moment odpuszcza - wyrzuca bieg na luz. Nie ma dziwnych dźwięków ani chrobotów, żadna kontrolka się nie zapala. Zgłupiałem kompletnie.

Czy ktoś z was miał taka przygodę ? Gdzie szukać przyczyny ? Co to może być ?

"Guru" powiedział, że najlepiej wymienić skrzynię ale ja sądzę, że to jakaś mniejsza usterka i facet chce mnie naciąć na wydatek.

Pomocy :?

chevidan

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-07, 18:02

wsteczny tak samo?
czy działo się cokolwiek nipokojącego wcześniej?

rimorbod

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-08, 12:40

Kurde - czy to tylko te skrzynie starszej generacji są tak słabe czy wszystkie skrzynie Made in Ford (automat) są do kitu?? Bo zaczynam się obawiać co za jakiś czas będzie z moją jak to czytam:(

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-08, 23:27

Wszystkie są cholernie skomplikowane i wrażliwe, a niektóre nieco bardziej niż inne ;) trzeba dbać i nie katować, to najlepsza rada jak się chce ktoś cieszyć bez problemów.

greg

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-08, 23:52

Kurde - czy to tylko te skrzynie starszej generacji są tak słabe czy wszystkie skrzynie Made in Ford (automat) są do kitu?? Bo zaczynam się obawiać co za jakiś czas będzie z moją jak to czytam:(
Chyba wszystkie, bo moja mimo remontu, dalej nie pracuje tak,jakbym sobie tego życzył...może Ciebie to nie dotknie...:)

gregor-ros1
Posty: 237
Rejestracja: 2007-10-03, 19:39
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-09, 09:22

Moja po wymianie zestawu naprawczego i dopracowaniu kilku szczegółów pracuje dobrze, płynnie i cicho. Nie szaleję z dodatkowym chłodzeniem,bo nie mam haka i nałogowo nie upalam bo te ASB są po prostu liche, zwłaszcza że waga auta jest nie mała.
Ross
Tel:695-710-651

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-09, 10:07

hmm mysle ze to nie do konca tak ze sa liche fatalne etc, odpukac nasza ma ponad 200.000 na karku i jedna w sumie drobna naprawe. Po tym jak panowie z samko nie zalozyli oringow na filtr oleju skrzyni, skrzynka sie slizgala, i przypalily sie tarczki, po wymianie tarczek, i zalozeniu kompletu uszczelek nowych skrzynka chodzi jak marzenie, biegi wchodza jak w maslo a auto nie jest jakos specjalnie oszczedzane.
Ale stan i wyglad oleju sprawdzamy po kazdym wyjedzdzie, rajdzie, upalaniu, wymieniany jest max po 30.000 km a z reguly czesciej (i z reguly spuszczam caly olej - dynamicznie), dodatkowe zegarki temp skrzynki tez daja sposobnosc na jej oszczedzanie bo widac gdy juz trzeba troche odpuscic i dac jej ochlonac.
Jak jezdzilem berlingo tez kazdy mowil ze francuzy to gowniane auta i sie ciagle psuja.. a ja nim zrobilem 250.000 w 5 lat i wymienialem tylko plyny i raz na jakis czas gumy lacznikow stabilizatora bo lecialy notorycznie na polskich drogach, a facet ktory kupil do dzis jest szczesliwy jakie ma dobre auto.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Kolejny problem z ASB

2008-11-11, 21:06

Kurde - czy to tylko te skrzynie starszej generacji są tak słabe czy wszystkie skrzynie Made in Ford (automat) są do kitu?? Bo zaczynam się obawiać co za jakiś czas będzie z moją jak to czytam:(
to raczej wychodzą zaniedbania poprzednich właścicieli, nie wymieniany olej i filtry, lub olej złej specyfikacji :D
ja mam 2 auta z drugiej ręki i raczej ze skrzynkami w porządku, a oba maja ponad 200 tys. km na budzikach
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”