Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

5R55E co odpowiada za redukowanie biegu.

2018-06-27, 17:08

Dotyczy EXII 2001r skrzynia 5R55E

Witam.
Mam pewną zagwozdkę, jadąc normalnie (z OD) na spokojnie do prędkości ok 60KM/h dodanie gazu powoduje zredukowanie jednego biegu na chwilę dla nabrania prędkości. Ale zauważyłem że jak jadę np 90-100 KM/h (wtedy już jest bieg najwyższy) dodanie więcej gazu nie powoduje zdjęcia tego nadbiegu celem lepszego wyprzedzania tylko auto nabiera prędkości będąc na tym najwyższym. Dla lepszego rozpędu sam sobie czasem wyłączę nadbieg przyciskiem, lecz wolał bym żeby się to tez mogło odbywać automatycznie. Analogicznie tez jest jak jadę pod wzniesienie tak ponad 60- 70 (mniej więcej bo teraz już nie pamiętam) i widzę ze skrzynia nie zdejmuje jednego biegu a silnik się męczy na niskich obrotach wtedy żeby jej pomóc działa szybkie niewielkie ujęcie i dodanie z powrotem gazu. Wtedy następuje poprawna oczekiwana redukcja i po rozpędzeniu wraca na wyższy. Dodam że skrzynia po remoncie i panel zaworów wymieniony na nowy. Co odpowiada za tą czynność jakiś czujnik linka czy co innego? A może to tak musi być i wszystko jest ok?

ps. Nie wiem czy dobrze to opisałem.

Dzięki za sugestie

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: 5R55E co odpowiada za redukowanie biegu.

2018-06-28, 00:50

W głównej mierze czujnik tps i vss. Ale jak jedziesz te 100 i dodasz znacznie gazu to nadal nie redukuje ?

AAA i jeszcze zapomniałem o przepływce.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

Re: 5R55E co odpowiada za redukowanie biegu.

2018-07-16, 12:26

A gdzie te czujniki się znajdują, a przepływomierz w jakim sensie bierze w tym udział?

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”