Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 13:29

Witam
Wczoraj po silnych ulewach zauważyłem że cieknie mi woda z nad lusterka wstecznego. Da się jakoś to naprawić? Mam zdjąć tę uszczęlkę co jest wokół przedniej szyby i jakoś uszczelnić czy jak?

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 13:30

Hmm a masz szyberdach? Jak nie to pozostaje posprawdzać uszczelki,może po kablu od CB leci...(jak u mnie)...
smartpar.pl

Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 13:55

Nie mam szybera, ta uszczelka wokół szyby to tylko taka maskownica bo szyba jest chyba wklejana w jedynkach

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 15:57

mam co prawda II ale był ten sam problem - woda wpływała wtłoczeniem na dachu pod yszczelkę i kapała nad kierownicą
podważałem uszczelkę i wtłoczyłem czarny silikon i jest super
natomiast teraz cieknie po bocznej tylnej szybie w bagażniku - podejrzewam że będe musiał zdjąć prowadnice od relingów i uszczelnić miejsca gdzie idą śruby :-x
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

kasper3211
Posty: 473
Rejestracja: 2008-01-09, 11:04
Lokalizacja: Rawicz

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 16:09

Jacek weż wodę z butelki i polej po bocznej szybie przu uszczelce , u mnie tam dostało przecieku.
Gdyby co to 609-416-966

mojak

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 16:12

z przodu miałme to samo - kapało z okolic lusterka, po odciągnieciu uszczelki i zaplikowaniu slikonu wszystko jest ok.... poza tym że cieknie również z tyłu a tam już nie da się uszczeli odciągnąć i wpuścić slikonu do środka. no i zostały okropne plamy na tapicerce dachu których podczas prania całego wnętrza nie udało się pozbyć.....

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 16:14

właśnie pomyślałem o tym bo kiedyś chciałem powyjmować te szyby do przyciemniania ale po odkręceniu śrubek nie wyszły bo były na coś wklejana , a ta masa nie była w idealnym stanie i były ubytki, ale myślę że w wolnej chwili silikon załatwi temat
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

nemrod

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 17:22

umnie równiez ciekło i załatwiłem to silikonem, ...choć teraz się zastanawiam czy klej do szyb nie byłby lepszy.

Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 17:39

dziekuje Wam serdeczne w pogodny dzień zastosuję bezbarwny silikon do okien.
:-)

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 19:48

nemrod - klej do szyb może stwardnieć a silikon u mnie sprawdza się rok czasu
desmo - ja używałem czarnego bo bezbarwny i tak za chwilę bedzie mleczny i paskudnie wyglądał n a innym lakierze niż biały
ja taśmą papierową okleiłem równo wkoło uszczelki , po jej podniesieniu wpuściłem silikon potem palcem maczanym w wodzie z ludwikiem przejechałem mocno wkoło uszczelki a na konieczerwałem taśmę i efekt estetyczny jest ok
a po bezbarwnym który zmętnieje - różnie to może być
pozdro ;-)
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

glob_mobile

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 20:00

Mi wprawdzie jeszcze nie "cieknie" ale wilgotnieje po obu rogach z przodu auta. Po obu stronach powyżej słupków między przednią parą drzwi, a szybą czołową... Mam niestety wrażenie że problemem jest tutaj nie sama uszczelka szyby, a dach... albo jedno i drugie? :scratch: Myślę że woda stoi w tych wyżłobieniach z boków szyberdachu. Podejrzewam że niebawem skończy się blacharzem i szpachlą. Silikon tu chyba nic nie poradzi :-(

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 20:38

Nie radzę silikonu czy akrylu do okien, bo to loteria.
Skołować trzeba silikon BEZKWASOWY (albo poliuretan w płynie, ale to jeszcze trudniej), do elektroniki, uszczelnień przemysłowych itp, w wersji jak najrzadszej, w ostateczności - silikon do klejenia akwariów. Takim można próbować zalać łączenie szyby na całej długości, od winkla do winkla, nic nie trzeba upchać palcem, bo sam się rozpływa i wnika w łączenie, aby tylko nie przeciekł do kabiny. W naszym trzyma już dwa lata ;) Hm, co mi przypomina że podsufitki nie uprałem przez te dwa lata... ;)

[ Dodano: 2009-07-07, 20:51 ]
Polazłem sprawdzić czego to ja konkretnie używam - silikonu Loctite 5140

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 22:51

Glob_mobile
szpaczla służy do szpachlowania czyli do wypełniania ubytków karoserii , zderzaków , plastików itp a nie do uszczelniania , chyba że ktoś ci zatańczył kiedyś na dachu i te wgniecenia wpływają na przecieki
uwierz mi , -moja poprzednia profesja to : lakiernik samochodowy

Boni - ja używałem silikonu do akwarium , nie wiem jak inne , ale są też typowe do samochodów które wytrzymują wysokie temperatury i nie są agresywne bo powodowały by utlenianie i korozję metalowych i aluminiowych uszczelnień itp , ale ten do akwarium się sprawdził ponad rok i jest oki,. a lakieru ani uszczelki nie naruszył
pozdro
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

glob_mobile

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-07, 23:38

uwierz mi , -moja poprzednia profesja to : lakiernik samochodowy
Ok wierzę na słowo... Przepraszam za gafę, ale poprostu się nie znam :oops: Tylko dalej nie wiem jak się do tego zabrać, bo nie sądzę aby wilgotniało mi na wysokości słupka między drzwiami, a przednią szybą tylko ze względu na nieszczelną uszczelkę szyby. Oglądałem to od góry i wygląda jak by lekko popękał lakier w tych zagłębieniach.

Muszę do jakiegoś blacharza podjechać żeby zobaczył, a później do autoszyb... (sam bym się bał to kleić silikonem ;-)

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: cieknie z podsufitki woda jak deszcz pada

2009-07-08, 00:19

Boni - ja używałem silikonu do akwarium , nie wiem jak inne , ale są też typowe do samochodów które wytrzymują wysokie temperatury i nie są agresywne bo powodowały by utlenianie i korozję metalowych i aluminiowych uszczelnień itp , ale ten do akwarium się sprawdził ponad rok i jest oki,. a lakieru ani uszczelki nie naruszył
pozdro
Spoko, akwariowe itp. są ok co do adhezji, trwałości i nieuszkadzania rzeczy w koło, ja podpowiadam przemysłowe czy do elektroniki, bo one dodatkowo są znacznie mniej lepkie, i zalewają pięknie każdą ryskę (ten 5140 którego używam, jest do zalewania np. elektroniki jako masa samopoziomująca), co z typowymi masami uszczelniającymi nie zawsze wychodzi, nawet jak się je wciska.

Wróć do „WARSZTAT”