Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Karpiu
Posty: 163
Rejestracja: 2008-05-03, 10:26
Lokalizacja: Olsztyn/Błonie

Stuk w silniku przy rozgrzaniu

2010-10-23, 20:41

Witam, od jakiegoś czasu słychać stuk w silniku po rozgrzaniu. Zwiększając obroty stukanie przybierało na mocy i prędkości. Tak namacalnie (osłuchowo) kilku mechaników orzekło że sworzeń na tłoku - mi się wydawało że wyżej ale... Idąc od góry znalazłem pękniętą głowicę - strona pasażera gdzie stukało. Rozebrałem dół: panewki, sworznie, tłoki ok... Hydrauliczne popychacze też ok. Krótkie pytanie: szukać dalej czy składać poprzestając na wymianie głowicy. Głowica była pęknięta pomiędzy zaworami. Doradzcie coś, może ktoś próbował się uporać z podobnym problemem?

No i złożyłem... Jak zapaliłem to go szybko wyłączyłem... :cry: Zaczęło porządnie już stukać... :shock: Kolejne rozkręcenie i jedna z panewek obrócona - dziwne, bo nie widać było tego wcześniej no i tak nie waliło... Wymiana panewek - oryginalne i nominalny wymiar.
Po kilku dniach kolejna próba i... jak ręką odjął :) cisza... spokój... tylko szum wiatraka... :) i to jest to... :)
Łączny koszt:
wszystkie części ok 1000PLN
tj. uszczelki pod miskę i głowicę, pod pokrywę zaworów, pod kolektory, panewki i wiatrak - był pęknięty na obwodzie.
No i robota... paręnaście dni, a raczej popołudni wraz z mechanikiem w plecy.
Satysfakcja: bezcenna :)

Ps do śmiacia
Ostatnio zmieniony 2010-12-16, 14:24 przez Karpiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Karpiu


"Ten co wie, że nie wie - jego pouczcie"

Wróć do „WARSZTAT”