Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Herr_Herrbatka
Posty: 11
Rejestracja: 2014-07-20, 11:32
Lokalizacja: Zielona Góra

[EXI] Łożyska przód oraz nieszczęsne sprzęgiełka

2015-03-05, 22:04

Witam.

Dawno się nie odzywałem, nadmiar obowiązków i innych nie/ciekawych rzeczy.
Ale zabierzmy się za konkrety.
Jak wyregulować łożyska, zapoznałem się z http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... php?t=7196 ale nie posiadam klucza dynamometrycznego, czy da się to jakoś zrobić "na oko"? Jak poluzuje zupełnie to i tak jest opór (nowy smar w łożyskach, uszczelniacz też posmarowałem), dopiero jak całkiem mocno dokręcę (palcami) czuć mocniejszy opór. Ale co z tego skoro ruszając tarczą łapiąc na 12 i 6, i tak widać że pierwsze łożysko się rusza przy podkładce regulacyjnej. Da się ugryźć temat? Czeka mnie trasa 500km, chciałbym jechać ze spokojnym sumieniem.
A część zasprzęglająca składa się z trzech koronek, w tym jednej teflonowej, która lubi się wyrabiać na różne sposoby.
jak rozleci się plastikowa koronka (z 3 ząbków wystarczy urwanie jednego i jest po zabawie) to koniec z trybem automatycznym...
Czyli rozumiem, że mogę pocałować się gdzieś bo:
Obrazek
Drążył ktoś temat, da radę coś dorobić, wkleić, wtopić?

Kolejna rzecz, z jednej strony nie było w ogóle takich podkładek (teflonowych?), po drugiej kilka, gdzie i po co je się daje, co się reguluje?
Obrazek
Z ciekawostek;
delikatnie posmarowane sprzęgiełko
Obrazek
wiem, czemu ABS się wywalał :)
Obrazek
uszczelniacze z obu stron były tak zagięte, ktoś wie o co chodzi?
Obrazek
chyba już czas najwyższy...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-03-06, 11:02 przez Herr_Herrbatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Herr_Herrbatka
Posty: 11
Rejestracja: 2014-07-20, 11:32
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [EXI] Łożyska przód oraz nieszczęsne sprzęgiełka

2015-06-09, 11:49

Dziękuję bardzo za pomoc tym wszystkim, którzy pomogli :) czyli nikomu.

Awatar użytkownika
Olo Ma
Posty: 66
Rejestracja: 2015-04-18, 10:20
Lokalizacja: Chwaszczyno
Model Explorera: Ford Ex 1

Re: [EXI] Łożyska przód oraz nieszczęsne sprzęgiełka

2015-12-05, 00:08

Ja walczę z ukręconym sprzęgiełkiem. Wymieniłem na tzw zabieraki czyli spięte na stałe. Da się jeździć . Jeden muszę sprawdzić bo hałasuje a tak ok. Pozdrawiam.
Pozdrawiam Olo
tel. 601685907

Wróć do „SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY”