Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 15:34

Witam
Posiadam zagazowany EX II z 1999 roku poj. 4 l od trzech tygodni.
Ale od początku podczas zakupu pojazd pracował wzorowo zarówno na gazie jak i na paliwie. Jedynym problemem stanowiła przysmażona pompka paliwa. Sprzedający zresztą poinformował mnie, że to jedyny problem związany z ciężkim zapłonem. Ale spuścił z ceny pojazdu na wymianę wadliwego elementu i każdy zadowolony :mrgreen:
Po zakupie pojazdu i natychmiastowej wymianie pompki niestety problem pozostał.
Co prawda odpala na zimnym silniku teraz za pierwszym razem natomiast na ciepłym musze go chechłać od 3 do 5 razy.
Podłączony pod komputer pokazuje, że pompka pracuje prawidłowo.
W związku z powyższym bardzo proszę szanownych forumowiczów o wskazanie mi od czego zacząć poszukiwania usterki.
Z góry bardzo bardzo dziękuje za pomoc :-)

NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 15:42

C. D.
Sprzedawca poinformował mnie ponadto, że niedawno wymieniał: kable, świece i filtr paliwa to można przypuszczać, że ten problem powstał już przed uszkodzeniem pompki. Ale musiałem kupić to auto ponieważ to była miłość od pierwszego wejrzenia

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 15:48

Na początek - używaj opcji edytuj post, zamiast pisać jeden po drugim ;)

Co do dolegliwości - mimo wszystko sprawdziłbym świece, czy wymienione wszystkie, niestety często ludzie odpuszczają sobie tą jedną, do której dostęp jest najgorszy. Mogła też walnąć porcelanka od nieumiejętnego wymieniania. Zobacz, czy gdzieś nie ma przebić prądu (po ciemku odpal i psikaj po kablach i świecach spryskiwaczem do wody, takim jak do kwiatków).
Druga sprawa - przepływomierz i zespolony z nim czujnik temperatury powietrza - mogą być zasyfione - są spreje do czyszczenia bezinwazyjnego.
Ostatnia sprawa - czujnik położenia wału na kole pasowym. Też może tak świrować.
Na kompie pompka może pokazywać, że działa, ale musiałbyś sprawdzić ciśnienie robocze na listwie paliwowej - zaworek jest pod kolektorem ssącym w okolicach przepustnicy po prawej stronie.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 16:00

Bardzo dziękuje za szybką i fachową odpowiedz. Zaraz po świętach sprawdzę wszystkie elementy wskazane przez kolegę i niezwłocznie poinformuję o rezultatach. Pozdrawiam

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 16:26

myślę że to nie kwestia układu zapłonowego,skoro po odpaleniu pracuje wzorowo,ale zawsze warto sprawdzić co tam poprzedni właściciel nagrzebał,tak jak napisał Radek sprawdź czujnik położenia wału,czy przy odpalaniu(wtedy kiedy nie możesz uruchomić silnika) wskazówka od obrotomierza ma jakieś lekkie drgawki,czy leży nieruchomo,sprawdź też ciśnienie paliwa-co to jest za pompka,którą założyłeś,no i ile jest paliwa w zbiorniku,bo mój akurat jest dość wrażliwy na ten ostatni parametr,kiedy mam poniżej 1/4 zbiornika to też odpalam na trzy razy,chociaż dzieje się to raczej na zimnym silniku,na ciepłym startuje na gazie.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 17:07

Przyczepiłbym się jeszcze do gazu, może go podlewać LPG.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 22:59

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za sugestie co do ewentualnego odnalezienia usterki w moim pojeździe. Ponieważ jestem zdesperowany może nawet jutro tj. w niedzielę pochyle się nad problemem organoleptycznie :-))

NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 23:07

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za sugestie co do ewentualnego odnalezienia usterki w moim pojeździe. Ponieważ jestem zdesperowany może nawet jutro tj. w niedzielę pochyle się nad problemem organoleptycznie :-))
Co do rodzaju pompki to poniżej przedstawiam link
http://moto.gratka.pl/tresc/pompa-paliw ... 10453.html
Nie mam jak sprawdzić ciśnienia jaką daje pompka. Musze udać się do warsztatu.

NorbiXD
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-25, 10:31
Lokalizacja: zagłębie
Model Explorera: 2

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-26, 23:09

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za sugestie co do ewentualnego odnalezienia usterki w moim pojeździe. Ponieważ jestem zdesperowany może nawet jutro tj. w niedzielę pochyle się nad problemem organoleptycznie :-))
Co do rodzaju pompki to poniżej przedstawiam link
http://moto.gratka.pl/tresc/pompa-paliw ... 10453.html
Nie mam jak sprawdzić ciśnienia jaką daje pompka. Musze udać się do warsztatu.
Mam jeszcze pytanie gdzie znajduje się przepływomierz + czujnik temperatury powietrza ?

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-27, 00:03

Edytuj posty :-D A dokładnie to kliknij w ołóweczek po prawej u góry swojego przed chwilą napisanego posta i wtedy będziesz mógł dopisać resztę pytania do wcześniej pisanego posta.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-27, 00:16

przepływomierz znajduje się za puszką filtra powietrza,a dokładnie na wyjściu powietrza z obudowy filtra do silnika,czyli na samym początku dużej rury która doprowadza powietrze do silnika (kolektora ssącego),zidentyfikujesz go po dość dużej płaskiej wtyczce elektrycznej,a czujnik temp powietrza,niestety nie pamiętam jak jest w sohc,ale powinien być też w tej rurze(tak jak w ohv),może być wbudowany w przepływomierz,lub na początku kolektora ssącego,ale to już muszą wypowiedzieć się użytkownicy sohc.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Problem z zapłonem EX II HELP !!!

2015-12-27, 10:15

Druga sprawa - przepływomierz i zespolony z nim czujnik temperatury powietrza
Tak mi się wydaje że już ktoś :-D o tym wspominał :-D
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Wróć do „SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY”