Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2014-11-17, 10:16

oj witek się cypiosz,moż\e leciałem z wiatrem... :-P
[img][img]http://i58.tinypic.com/10gxr7q.jpg[/img][/img]
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2014-11-17, 10:30

Dawno zmienialiśmy, a przy twoich przelotach / przebiegach to mogła już żywota dokonać...
Jak autko stoi to się bardziej psuje.

Krzysiek - a to nie ty ostatnio w samolocie pociągnąłeś za hamulec bezpieczeństwa ???

A kto się wychylał w samolocie przez okno i puszki po piwie przez okno wyrzucał ?
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2014-11-17, 10:59

nie pamiętam :oops: ale piasta trzyma się lepiej odemnie ( w końcu jest dużo młodsza ) a tak poważnie jak to logicznie wytłumaczyć... znaczy się ABS nie latające puszki.
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2014-11-17, 18:42

i co ? nie ma ż\adnych pomysłów ?
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Awatar użytkownika
iromax
Posty: 119
Rejestracja: 2012-01-19, 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2014-11-17, 22:20

Prorok78 - Miałem bardzo podobnie. Wymiana piasty rozwiązała problem. I tu ciekawostka - Do czasu wymiany piasty, aby uniknąć niekontrolowanego włączania się ABS, wyciągnąłem bezpiecznik ( w tej sytuacji auto hamuje ok - choć bez ABS; Kontrolka się świeci cały czas bo system widzi błąd).
Po wymianie piasty wkładam bezpiecznik i niby wszystko ok - ale od czasu do czasu zapala się kontrolka ABS - resetuje ją wyłączeniem i ponownym uruchomieniem silnika. Dodam, że przed całą akcją tak się nie działo.
Pozdrawiam Max
Jeśli coś się zacina-użyj siły, jeśli się urwie to znaczy, że i tak trzeba było wymienić

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-10, 18:54

Odkopuję, bo widzę że mamy te same prolbemy z Navigatorem :).

Rozwiązałeś problem? Ja miałem dokładnie to samo - co kilka hamowań "z dupy" włączały mi się ABSy, wyczuwając uślizg. Czasami było tak tragicznie, że o mało bym kogoś nie rozjechał bo hamujesz a tu nic. Rozwiązanie: podłącz się pod komputer i zczytaj kody błędów. Dostaniesz nazwy czujników ABS które powodują to. Wyczyścić nie ma szans - u mnie wyglądały wszystko pięknie, moczenie w sprayach przez noc nic nie dało. Trzeba było wymienić na nówki. Koszt - grosze. 70zł za jeden czujnik nówka. U mnie padły 2 czujniki - jeden na tylnym moście - tu wymiana to 5 minut, prościzna oraz czujnik w lewym przednim kole - tu już dużo gorzej, bo po pierwsze zakleszczyły mi się tarcze hamulcowe, a po drugie strasznie ciężko było go wyjąć - urwał się bolec...

Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-11, 11:43

Heh w Navigatorach, F150 i Expedycjach, w 99% przypadków tarcze są tak zapieczone że zdejmuje sie przyrządem, który na amerykańskich forach nazywają BFH :)
Jeszcze nei ogarnąłem.. walczyłem z zawiechą... no i na kompa nie bardzo mam gdzie podjechać póki co... W sensie takieo który przeczyta ABS, skrzynię itd... a nie tylko silnik :)
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Awatar użytkownika
drakerc
Posty: 129
Rejestracja: 2013-11-17, 00:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-11, 16:56

Zamiast placic innym polecam do rodziny F150 kupic sobie zestaw za 7 dolarow u Chińczyków - skaner OBD2 ELM327 na USB (na bluetooth odpada - F150 uzywa dziwnego standardu J1850 i go nie obsluguja) oraz program ForScan. Takim zestawem sobie wszystko przeczytasz, a nawet i pozmieniasz co sobie zechcesz. Zczytuje wszystko, wlasnie wlacznie z kodami ABS, ASB i tak dalej. JAk chcesz to pisz, dam linka do taniego skanera. Bardzo sie przydaje, bo F150 wywala duzo pomocnych bledow przy kazdej okazji. Jesli ewentualnie masz juz skaner zwykly to pobierz ten program - ForScan - naweet na zwyklym kablu sczyta ci bledy ABS itd.

No wlasnie mam ogromny problem z tymi tarczami, bo az musialem wzywac uzdolnionego mechanicznie kolegę by mi ją zdjął, a i tak bawił się z tym 3 godziny tak tragicznie była zapieczona. MAsz cos wiecej na temat tego przyrządu? Ewentualnie innej metody na zdjecie? Bo jednak w razie nawet wymiany tarczy jest tragedia, bo trzeba sie kilka godzin bawic w odkręcanie.

Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-11, 18:24

BFH to Big Fucking Hammer;) zalecają co najmniej 12 funtów czyli około 6kg;)
2gi sposób to grzanie ale to tarcza i piasta wiec ja bym nie ryzykował. ..;)
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-12, 11:39

Zamiast placic innym polecam do rodziny F150 kupic sobie zestaw za 7 dolarow u Chińczyków - skaner OBD2 ELM327 na USB (na bluetooth odpada - F150 uzywa dziwnego standardu J1850 i go nie obsluguja) oraz program ForScan. Takim zestawem sobie wszystko przeczytasz, a nawet i pozmieniasz co sobie zechcesz. Zczytuje wszystko, wlasnie wlacznie z kodami ABS, ASB i tak dalej. JAk chcesz to pisz, dam linka do taniego skanera. Bardzo sie przydaje, bo F150 wywala duzo pomocnych bledow przy kazdej okazji. Jesli ewentualnie masz juz skaner zwykly to pobierz ten program - ForScan - naweet na zwyklym kablu sczyta ci bledy ABS itd.

No wlasnie mam ogromny problem z tymi tarczami, bo az musialem wzywac uzdolnionego mechanicznie kolegę by mi ją zdjął, a i tak bawił się z tym 3 godziny tak tragicznie była zapieczona. MAsz cos wiecej na temat tego przyrządu? Ewentualnie innej metody na zdjecie? Bo jednak w razie nawet wymiany tarczy jest tragedia, bo trzeba sie kilka godzin bawic w odkręcanie.
Jeezzzuuuuu :) Z nieba mi spadłes z tym sogtem :) A tyle szukałem... Juz chciałem na Aliex... kupowac cuś...
Mam klasycznego ELM327 v1.4 - jeszcze taki w osobnym pudełku-nie we wtyczce zintegrowany... Póki co tylko mogłem czytać silnik a i to w ograniczonym zakresie... owszem błędy czytał i kasował, ale juz np wartości napięć lambda lub procentów korekt dawki podawał z czapy :)
A teraz... no normalnie bajka... Nawet szybami rusza żeby sprawdzic i lusterkami :) Oczywiście czyta ABS... mam zje...psuty czujnik lewego przodu... 3 błędy pokazał... Tam chyba i tak piasta pójdzie do wymiany więc od razu sie naprawi 'samo' bo piasta w komplecie jest z czujnikiem :)
Jedno co mnie zastanawia, podaje błędy rzeczy których nie mam - np zgłosił błąd silnika regulacji pedałów której w moim roczniku jeszcze nie było... i błąd silnika kanapy 3 rzędu :) a ja mam manualną... No i nie podoba mu się 3rd party układ alarmowy - krzyczy że odcięcie zapłonu nie teges... Ale to bzdety... Najważniejsze że moduły czyta :)
Da sie cos tam w konfiguracji wogóle zmieniac auta ? Bo zakładke 'z kluczem francuskim' mam pustą...

Jak bys sie w okolicy Wrocka pojawił to masz u mnie czteropaka lub 0.5 - do wyboru :)
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-12, 12:11

Z nieba mi spadłes z tym sogtem A tyle szukałem...
najwidoczniej kiepsko szukałeś bo na forum cały temat jest poświęcony na skanery i soft ;)

Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Navigator dziwne zachowanie hamulca i ABS

2015-06-12, 12:19

Hmm... szukałem szukałem :) Nie tylko na forum... :)
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Wróć do „ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY”