Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Pruski
Posty: 30
Rejestracja: 2014-04-21, 22:21
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Ex III 4.0 '04 XLT

Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-07-21, 20:31

Czołem!

Wsiadłem dziś do samochodu a tu blask na desce rozdzielczej jak w Las Vegas.
Pisk , komputer informuje: CHECK ADVANCE TRACK, ADVANCE TRACK OFF, lampki (ABS) ADV.TR. OFF i mrugający 4x4 HIGH. :shock:
Dodam, ze 80km i dwa dni temu wymieniane były tarcze klocki przód + końcówki drążków. Podejrzewam, że coś nie poszło z tymi hamulcami.

O tu tak samo:
http://www.explorerforum.com/forums/ind ... on.337831/

ale nie jarzę po angielsku o co może chodzić.
W sumie po zachowaniu samochodu nic nie czuję...może prócz "szumu w kierownicy" ale myślałem że klocki się docierają
.Mogę prosić o rady?

Pozdrawiam
Hubert

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-07-21, 21:01

napisz do albrichta i się umów na komputer poświeci i ci powie co jest nie tak

Awatar użytkownika
Pruski
Posty: 30
Rejestracja: 2014-04-21, 22:21
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Ex III 4.0 '04 XLT

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-07-21, 21:25

No to będę się musiał udać na audiencję... Może w 2018 roku się dostanę :D

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-07-21, 21:30

na komputer weźmie cię od ręki ;)

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-07-22, 13:07

taka choinka się rozświetla przy problemie z czujnikiem abs... może tylko wtyczka się rozpięła...
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

rugant
Posty: 5
Rejestracja: 2017-05-19, 11:36
Lokalizacja: Bydgoszcz
Model Explorera: Explorer '97 4.0

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-09-21, 13:22

przede wszystkim sprawdź wytyczkę. może błaha sprawa i nie będzie trzeba latać i długo czekać

Awatar użytkownika
Pruski
Posty: 30
Rejestracja: 2014-04-21, 22:21
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Ex III 4.0 '04 XLT

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-09-29, 22:22

padł czujnik ABS - diagnoza z kompa Albrichta...

Niestety teraz będzie wpis na modłę "pseudomechanik boris" :D

Właśnie zorientowałem się, że mija już dwa miesiące odkąd pojawił się problem i niestety - warsztat na Jeździeckiej 6 nie dźwignął tematu.
Albricht - do Ciebie nic nie mam ale ten Twój kolega (chyba Pan Paweł) potraktował mnie jak gówno i obiecałem sobie, że nie zostawię tej sprawy bez echa.
Pierwsza moja wizyta u Was spoko: komp podłączony - diagnoza: walnięty ABS lewy przód. Zamówić czujnik, umówić się na wymianę. Został rozłączony napęd, wyłączony ESP.

Czujnik przyszedł. We wtorek telefon do Albrichta umówiłem się na piątek. Przyjeżdżam rano w piątek: Albrichta w warsztacie brak, panowie robią wielkie oczy bo nie mają pojęcia o co chodzi. Nic to! działamy, ocena czujnika: nie pasuje.
Okazało się, że jest założona piasta, do której nie pasują zamówione oddzielnie czujniki (jedno i drugie było zamawiane z VINu).
Pan Paweł postanowił zadzwonić do Fenixa i dać znać kiedy będzie. I tu zaczęła się 40-dniowa gehenna: miał oddzwonić za godzinę (piątek 11:00), milczał więc oddzwoniłem we wtorek. Głos w słuchawce: "tak tak, zapomniałem ale już pamiętam, mam na biurku zapisane jak sprawa stoi to jak będę w warsztacie to oddzwonię...za jakieś pół godziny"....i cisza kilka dni. Znowu dzwonię: "odwożę dziecko, zadzwonię za godzinę"..cisza. Moja próba dodzwonienia się kończyła się włączeniem poczty głosowej. Kilka razy próbowałem: ciągle słyszałem jakieś wymówki, że jeszcze nie ma fizycznie na sklepie, potem dostawałem SMSy że musimy odłożyć to na przyszły tydzień.
W międzyczasie zamówiłem od Jankesa czujnik... Postanowiłem po prostu nie kontynuować tego tematu na Jeździeckiej z powodu braku jakiejkolwiek wizji na powodzenie.
Nagle cud! Pan Paweł zadzwonił, że wymyślił jak obejść tą różnicę i jak da się dystans to czujnik będzie pasował. Czujnik z Chicago już szedł więc postanowiliśmy poczekać na wszelki wypadek. Jak przyszedł umówiłem się w warsztacie. Pomysłodawca tego wspaniałego rozwiązania (dystans na śrubie)nawet nie raczył wyjść z garażu. Albricht od razu powiedział, że to nie będzie działało i tylko się napocił żeby to skręcić do kupy. Test po złożeniu wszystkiego: choinka na desce jak przed pseudonaprawą.
Mam już teraz dwa nowe czujniki, samochód po odpaleniu rusza jakby ciągnął betonową płytę (zanim komputer nie wyłączy ESP i Adv. tracka).
Przez te dwa miesiące nieźle się nadriftowałem po mokrym asfalcie a i ruszanie ze świateł w deszcz jest kłopotliwe. Nadmieniam, że wożę dwójkę małych dzieci i po prostu mam obawy więc jeżdżę jak emeryt.

Rozwiązanie problemu: zakup nowej piasty w komplecie z czujnikiem ABS - takie rozwiązanie zasugerowałem przy ostatniej wizycie w tym warsztacie ale to nie ja tylko Wy powinniście chyba na to wpaść.

Przez podejście tego Jegomościa (szefa??) do mojej osoby od 2 miesięcy nic w temacie czujnika nie drgnęło a tylko wydałem niepotrzebnie 600pln na czujnik ze sklepu z Allegro i czujnik sprowadzany od Jankesa (dwóch podróży po 120km nie liczę).

Nie wiem...może mechanikom przy pracach poniżej 1000pln wyłącza się poszanowanie klienta? Nie można powiedzieć: Panie - bujaj się z tym złomem bo ja do tego to nawet rąk nie myję! ? Człowiek czuje się zobowiązany umową słowną i dobrym wychowaniem a trzeba było po prostu olać i jechać gdzie indziej.

Mam nadzieję, że po prostu macie tam tyle roboty i tyle kasy, że możecie olewać wszystkich.
Życzę Panu Pawłowi zdrowia i żeby nie trafił na kogoś o mniejszej wyrozumiałości niż ja.

Awatar użytkownika
Pruski
Posty: 30
Rejestracja: 2014-04-21, 22:21
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: Ex III 4.0 '04 XLT

Re: Choinka na desce rozdzielczej: ABS/ ADV Track OFF/ 4x4 HIGH

2017-10-13, 13:09

Przyczyną był pęknięty pasek magnetyczny na piaście.
O 10 zostawiłem, o 15 odebrałem. Warsztat na Bródnie. :)

Wróć do „ZAWIESZENIE I UKŁAD KIEROWNICZY”