Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
markoos
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 20:56
Lokalizacja: NML
Model Explorera: Ford Explorer 3

Problem z Exem III 4,0 2002r., rozrusznik nie kręci.

2016-08-05, 23:13

Witam! :-)
Mam problem z moim Exem, a mianowicie rozrusznik nie chce kręcić po przekręceniu kluczyka. Na krótko kręci, posprawdzałem i przeczyściłem wszystkie masy, ale dalej bez rezultatu. Plus dochodzi do rozrusznika po przekręceniu, pompa paliwa działa, aczkolwiek nie dochodzi minus.
Może już ktoś miał taki problem i zechce podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam! ;-)

Zyygy
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-02, 19:25
Lokalizacja: LDZ
Model Explorera: Automat

Re: Problem z Exem III 4,0 2002r., rozrusznik nie kręci.

2016-10-04, 18:30

Witam! :-)
Mam problem z moim Exem, a mianowicie rozrusznik nie chce kręcić po przekręceniu kluczyka. Na krótko kręci, posprawdzałem i przeczyściłem wszystkie masy, ale dalej bez rezultatu. Plus dochodzi do rozrusznika po przekręceniu, pompa paliwa działa, aczkolwiek nie dochodzi minus.
Może już ktoś miał taki problem i zechce podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam! ;-)

A przekaźniki ?

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Problem z Exem III 4,0 2002r., rozrusznik nie kręci.

2016-10-04, 20:16

Przekaźnik masz na plusie. Pakuj od rozrusznika kabel do akumulatora - i tyle. Nie ma co szukać w instalacji, jak Ci tylko masy brakuje. Tylko jakimś Grubaśnym kablem ;)
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

markoos
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-04, 20:56
Lokalizacja: NML
Model Explorera: Ford Explorer 3

Re: Problem z Exem III 4,0 2002r., rozrusznik nie kręci.

2017-02-01, 13:29

Panowie, problem rozwiązany. Postanowiłem napisać na forum, żeby zostało to dla potomnych. :) Problem polegał na tym, że Ford oczekiwał włożenia zapasowego klucza, jako, że nie posiadaliśmy zapasowego to po dokodowaniu dwóch nowych, fura wróciła do żywych. Jak by ktoś miał jakieś dokładne pytania odnośnie całego problemu to mogę pomóc. Można pisać na mój e-mail: markoos.hm@gmail.com Pozdrawiam!

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”