Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Adrol
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-26, 23:37
Lokalizacja: Kielce
Model Explorera: EX U2, 1998r 4.0SOHC, 207KM

Nie gaśnie podświetlenie wnętrza

2018-07-22, 00:00

Witam. Z Exem mam do czynienia od roku odkąd go kupiłem. Generalnie ogarniam wszystko w tym aucie (10 lat prowadzę warsztat samochodowy) jednakże z autem z USA mam do czynienia pierwszy raz w życiu. Zrobiłem przy fordzie mnóstwo rzeczy, zawieszenie, hamulce, kpl rozrząd itp. Z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić. Dla tego proszę o pomoc, mienowicie: NIE GAŚNIE W OGÓLE PODŚWIETLENIE WNĘTRZA POJAZDU (jeżdżę z wyjętymi żarówkami) :) Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o kilka słów. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: Nie gaśnie podświetlenie wnętrza

2018-07-22, 09:39

Witam. Z Exem mam do czynienia od roku odkąd go kupiłem. Generalnie ogarniam wszystko w tym aucie (10 lat prowadzę warsztat samochodowy) jednakże z autem z USA mam do czynienia pierwszy raz w życiu. Zrobiłem przy fordzie mnóstwo rzeczy, zawieszenie, hamulce, kpl rozrząd itp. Z jedną rzeczą nie mogę sobie poradzić. Dla tego proszę o pomoc, mienowicie: NIE GAŚNIE W OGÓLE PODŚWIETLENIE WNĘTRZA POJAZDU (jeżdżę z wyjętymi żarówkami) :) Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o kilka słów. Pozdrawiam
Zacznij od podstawowej rzeczy jaką jest pokrętło regulacji oświetlenia liczników. Ustawienie go w skrajnym położeniu powoduje właśnie taki efekt. Poza tym polecam lekturę forum i skorzystanie z wyszukiwarki.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Nie gaśnie podświetlenie wnętrza

2018-07-23, 12:39

czujniki otwarcia drzwi i klapy bagażnika moduł GEM ACC relay
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”