Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
pabloEXII

problem z LPG

2009-08-21, 09:55

Opowieść czs zacząć, ale będę się stresczał.
Exa odebrałem z gazowni we wtorek- wszystko cacy. Droga powrotna do domu ok.10 km w korkach - luzik. Rano zwlokłem się do roboty ok. 15 km - luzik, ale już w drodze z roboty zonk. Utrata mocy, jakby stracił dwa gary i swąd niemiłosierny, dym spod samochodu. Pierwsza reakcja odłączyłem LPG. Biały dym i paliwo z rury. (Skąd paliwo w wydechu). Potem już dym z pod machy i w kokpicie no i zacząlem się zastanawiać gdzie wrzuciłem gaśnicę. Dotoczyłem się do parkingu i macha w górę. Dymić sie skończyło po kilku minutach. Wezwałem gazowników i czekałem z gaśnicą w ręku. Przyjechali - pitu,pitu, to nie wina instalacji, ale samochód weżmiemy do warsztatu. Ahaaa czyli jednak coś na rzeczy!!!! Wezwałem lawetę bo holować nie mieli czym. W warsztacie odpalili na benzynie i znowu, klekot silnika, dym i benzyna z rury, więc odłączyli cała instalację. I tu niespodzianka silnik pracuje równo, dym z rury jakby mniejszy i bez benzyny. Skończyło się wymianą jednostki sterującej gazem (niby wada fabryczna) i przeprosinami. A ja wcześniej miałem duszę na ramieniu, gaśnicę w ręce i wizje wydmuchanej uszczelki, walniętej głowicy, pierścieni lub wtrysków. Mam nadzieję, że teraz będzie ok. Może komuś moja historyjka się przyda. Teraz chyba zacznę go nazywać moje Bum-Bum lub moja Explozja.
Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: problem z LPG

2009-08-21, 10:22

Wyglada na to ze centralka gazu otwierajac wtryski LPG nie zamykala benzynowego albo nawet kilku - zalewalo cylinder wszystkim czym sie dalo i takie niespalane szlo w wydech. Dobrze ze potrafili przyznac sie do bledu i szybko go usuneli.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: problem z LPG

2009-08-21, 23:23

A gdzie montowałeś gaz?

pabloEXII

Re: problem z LPG

2009-08-22, 09:09

W Abarcie Wro.Krzemieniecka. Teoretycznie z polecenia. Szwagier montował w Pathfinderze i bezproblemowo. Ale mimo usterki jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć. Zobaczymy jak będzie dalej.

cooki531
Posty: 615
Rejestracja: 2010-01-16, 20:31
Lokalizacja: Warszawa i Góry

Re: problem z LPG

2010-01-28, 13:34

Panowie jak mam reduktor od osobowki to nie powinien mi mniej gazu palic i czy to wplywa na silnik ze cos nie tak moze byc czy tylko ta moc gorsza?
Piesek

Awatar użytkownika
maras
Posty: 37
Rejestracja: 2009-12-13, 01:39
Lokalizacja: Białystok

reduktor

2010-01-28, 13:52

reduktora nie dedykuje sie typowi samochodu ,tylko mocy silnika.Jak za mały to bedzie wyrabiał do pewnych obrotów silnika,za uboga mieszanka w instalacjach 1 i 2 generacji wcale nie skutkuje mniejszym spalaniem a wrecz odwrotnie.Zasysa gaz ale nie ma mocy, wiec pali duzo wiecej niz odpowiednio wyregulowany lpg.Ex to trudny silnik do regulacji bo jest wolnoobrotowy i troszke inny jest zakres obrotów uzytkowych co widzimy po rozbieznaosciach w spalaniu u kolegów z forum.A co do tematu głównego to faktycznie jak napiasł Rad-T centralka podala benzyne razem z lpg i dobrze ze szczesliwie sie skonczyło

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”