Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Regulamin forum
UWAGA!!!
Ogłoszenie powinno zawierać pełny opis przedmiotu ogłoszenia wraz z ceną i minimum jednym zdjęciem. Link do aukcji może być tylko uzupełnieniem! Wymóg minimum jednego zdjęcia przedmiotu ma miejsce w przypadku sprzedaży całych pojazdów, jak również samochodów na części, oraz głównych części typu silnik, reduktor, skrzynia, blachy, tapicerka, szyby, koła, opony, etc. Ogłoszenia o sprzedaży samochodu na części powinno zawierać zdjęcie oólnego stanu samochodu, a w przypadku wystawienia konkretnego elementu również zdjęcie tego elementu. Wymóg minimum jednego zdjęcia nie obowiązuje w przypadku sprzedaży drobnych elementów typu łożysko, śruby, piasta, rączka, etc., których stan wizualny nie ma wpływu na działanie elementu. W uzasadnionych wypadkach moderator może jednak wymagać uzupełnienia ogłoszenia o zdjęcie.
Ogłoszenie nie spełniające reguł będą usuwane bez ostrzeżenia.
Ogłoszenia w dziale SPRZEDAM, pozostające bez odpowiedzi, zostają automatycznie usuwane po 90 dniach od chwili ostatniej aktywności/publikacji.

Pełny regulamin można znaleźć pod poniższym linkiem: REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA
shawel
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-22, 15:27
Lokalizacja: ...
Model Explorera: ...

EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-18, 14:44

Cześć,
Kupię dźwignię od ręcznego (z gumką) przy moście, do której zapina się na końcu linkę, oraz szczęki ręcznego z kompletem sprężynek, zapięć i samoregulatorem na jedną stronę.

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-19, 18:56

Szczęki to można w inter carsie kupić za 50 zeta
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

shawel
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-22, 15:27
Lokalizacja: ...
Model Explorera: ...

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-24, 17:51

Szczęki to można w inter carsie kupić za 50 zeta
Za 50 zeta chętnie kupie, ale w ich katalogu są za 105. Ręczny to mało istotny dla mnie element. Miałem praktycznie nowy komplet, nie wiem jakim cudem zgubiłem jedną pare :( Komplet sprężynek zamówiony, dźwigienke zanabyłem.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-26, 22:06

polecam kupić oryginalne w IC,kosztują trochę więcej bo 150 zł,ale skuteczność też 3x lepsza :)
tel. 606414212

shawel
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-22, 15:27
Lokalizacja: ...
Model Explorera: ...

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-27, 13:34

polecam kupić oryginalne w IC,kosztują trochę więcej bo 150 zł,ale skuteczność też 3x lepsza :)
Czy czasem w tym IC nie mają szczęk do ręcznego w wersji "premium" za min 300 zł, ze skutecznośią 6x lepszą?
Z całym szacunkiem, ale to tylko hamulec ręczny, zwany też postojowym, zwany też pomocniczym. Jeśli działa prawidłowo, to okładziny tych szczęk nie mają prawa się zużyć przez cały żywot samochodu, nawet gdyby były wykonane z drewna.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-27, 21:34

polecam założyć drewniane i sprawdzić skuteczność na jakimś wzniesieniu,a jeśli nie będzie wystarczająca spróbuj trochę pomocować się z "zaciętą" dźwignią zmiany biegów i wyrwać ją z położenia P.
przetestowałem Ferrodo i TRW (chociaż mam duże zaufanie do produktów TRW-zakładam je na codzień do różnych samochodów i jest bardzo OK),skuteczność mizerna,oryginał - nagle wrócił hamulec pomocniczy,utrzymuje bez problemu samochód nawet na znacznym wzniesieniu :)
a 150zł za kpl szczęk to nie jest wg. mnie dużo i wbrew pozorom jednak się te szczęki zużywają bo gdyby się nie zużywały to ten temat w ogóle by nie powstał.
tel. 606414212

shawel
Posty: 139
Rejestracja: 2008-05-22, 15:27
Lokalizacja: ...
Model Explorera: ...

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-28, 17:05

a 150zł za kpl szczęk to nie jest wg. mnie dużo i wbrew pozorom jednak się te szczęki zużywają bo gdyby się nie zużywały to ten temat w ogóle by nie powstał.
Jak masz rozebrane auto do ostatniej śrubki i wydałeś już conajmniej 50 x 150zł na pierdoły, to przy kolejnych pierdołach jakim jest ręczny zaczynasz liczyć pieniądze.
Temat powstał, bo jakimś cudem zgubiłem zestaw na jedną stronę przy przeprowadzce, a nie z powodu zużycia.

Szczęki ręcznego się zużywają, jak linka nie odpuści, samoregulator ktoś dokręci za mocno, sprężynki skorodują i szczęki nie wracają. Skuteczność ręcznego w głównej mierze zależy od sprawności mechanizmu napinającego/zwalniającego i luzu między bębnem a szczękami.

Temat do usunięcia. Kupiłem nowe, grand cherokee ma identyczne szczęki, spręzynki nie.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: EX II dźwignię i szczęki hamulca ręcznego z kompletem sprężynek

2016-10-29, 08:52

no i świetnie,a ja nadal twierdzę swoje,chociaż może się nie znam,mimo rozebrania i złożenia dziesiątek mechanizmów hamulca pomocniczego,to co piszesz o regulacji jest bardzo ważne,ale wierz mi jeśli masz słabe jakościowo szczęki i bębny to możesz sobie naprawdę regulować do woli i niewiele osiągniesz.
nie chcę być złośliwy,ale zapytam z ciekawości, dlaczego nie założyłeś używanych szczęk,albo jak sam napisałeś - drewnianych?
ps:
kilka samochodów w swoim życiu już mi się udało odrestaurować , wiem jakie koszty są z tym związane i zdaję sobie sprawę że wahają się od dużych do ogromnych.

pozdrawiam i też myślę że temat wyczerpaliśmy, ;-)
tel. 606414212

Wróć do „KUPIĘ”